KLAIPĖDOS MIESTO KREPŠINIO KLUBAS “FORTŪNA” NUO 2016 m. VYKDO SOCIAL-INĮ PROJEKTĄ “FORTUM TRENERIS”

20. 03. 20

Klaipdos miesto krepšinio klubas “Fortūna” 2019 metų rudenį sustabdė savo veiklą Lietuvos moterų krepšinio lygoje ir tęsia socialinio projekto “Fortum treneris” vygdymą, kuris prasidėjo 2016 metais.

Vaikų sportavimą atskleidžianti statistika kasmet vis blogesnė: šiais laikais jokios mankštos iš ryto nedaro net 88% Lietuvos pradinukų, kasdien po valandą aktyvia fizine veikla užsiima vos 5,7% vaikų, o štai 12 % neužsiima jokia veikla, dar 20% pradinukų fizine veikla užsiima tik po val-andą kartą per savaitę. Būrelius lanko tik 25% arba kas ketvirtas mokinys. Na, o laisvalaikiu spor-tuoja tik 10% vaikų, kai kompiuteriu naudojasi arba žiūri televizorių net 45% mokinių. 11-14 metų amžiaus grupėje daugiau nei du trečdaliai mergaičių per savaitę aktyviai mankštinasi ar sportuoja mažiau nei 45 minutes. Su penkiolikmečiais reikalai dar prastesni. O visus skaičius apibendrina fak-tas, kad pagal moksleivių fizinį aktyvumą Europoje esame ketvirti nuo galo!
Tinkamai parinktas aktyvumas stiprina visas organizmo sistemas ir funkcijas. Nuo jo taip pat priklauso motoriniai sugebėjimai, judėjimo įgūdžiai, tokios fizinės savybės kaip greitumas, jėga, lankstumas, ištvermė. Reguliarus fizinis aktyvumas ne tik sumažina kūno riebalų kiekį, bet ir reikšmingai pagerina mokinių dėmesio koncentraciją, mokymosi pasiekimus, mažina depresijos simptomus.
Paklausti, ar iš pirmo žvilgsnio treneriai gali pasakyti, kuris vaikas sportuoja, o kuris ne, treneriai sako, jog 90% taip. Nesportuojantys vaikai dažnai primena klaustuką: pečiai sulinkę, mentės atsikišusios, žvilgsnis nudelbtas į grindis.
Tokių mergaičių matome ir mes, atėję į socialinio projekto “Fortum treneris” pirmąją krepšinio pamokėlę. Tačiau jau po 45minučių aktyvių ir linksmų treniruočių, įvyksta kardinalus pokytis: mokinukės pralinksmėja, išsitiesia, parausta skruostai, suspindi akys ir dauguma mergaičių paprašo trenerių informacijos, kur galėtų lankyti krepšinio treniruotes.
Klaipėdos miesto Vlado Knašiaus krepšinio mokykla priima visas norinčias sportuoti. Treneriai ieško norinčių mokytis žaisti krepšinį, o ypač mergaičių, juolab, kad mergaitėms treniruočių kaina simbolinė - tik 2,90 Eur. už mėnesį.

Klubo prezidentė ir mergaičių krepšinio trenerė Ramunė Kumpienė kartu su kolegomis iš Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos veda mergaitėms krepšinio pamokėles Klaipėdos miesto ugdymo įstaigose. Per šį laikotarpį aplankyta ir pravesta daugiau nei 30 pamokėliu, per kurias su krepšiniu supažindintos daugiau nei 1000 mergaičių, o krepšinį pradėjo lankyti virš 100.
Šis Socialinis projektas skatina vaikų sveiką gyvenseną, judėjimą, domėjimasį, užimtumą, bendravimą neformalioje aplinkoje, populiarina krepšinio sporto šaką mergaičių tarpe, tuo pačiu ieškome talentų, kviečiame mergaites treniruotis Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje. Per šį laikotarpį jau yra sukomplektuota 2009-2010 m. gim. mergaičių grupė ir formuojamos dar kelios grupės pas kolegas trenerius iš Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos.

2% paramą galite skirti čia